?

Log in

Previous Entry | Next Entry

Місцеві вибори. Мабуть, об'єктивно буде назвати їх "кров'ю" регіонів. Принаймні в Одесі. За це безумовно стратегічно важливе місто розгорнулася справжня кривава боротьба. До речі, ще задовго до виборів. Дитячі майданчики, зустрічі з "одеситами" та двосторонні компромати - методи боротьби за електорат в опонентів однакові. Головну роль тут відіграють ЗМІ. Ті, хто розповідає глядачеві потрібну інформацію про потрібного кандидата. Тож зараз, коли дивишся новини на двох "протилежних" телеканалах, здається, що там розповідають про дві різні Одеси. Прикро. Але про це пізніше.
Головний принцип в боротьбі за мерське крісло в Одесі - око за око, зуб за зуб. Або, якщо ви нам - кулеметну чергу, ми вам - гарматний залп. За цим явищем теж доволі легко прослідкувати саме в новинах. От нещодавно, наприклад, миттєво оприлюднили інформацію про величезні закордонні грошові рахунки одного з головних кандидатів на посаду міського голови. Миттєво, але якісно. Проплачені ЗМІ спрацювали професійно. Це, на мою думку, гарматний залп...Принаймні, замовникам "компромату" так хотілося б.
А опоненти у відповідь: ні, не Херосіма... У відповідь, я б сказала, кулеметна черга. Ображені опоненти б'ють не сильно, але по багатьох місцях одразу. Їх ЗМІ істерично галасують про заангажованість виборчої комісії, численні порушення законодавства та використання службового становища.
Так, у цих, так би мовити, підходах є численні розбіжності. Електоральна війна одного кандидата побудована на "прямому" компроматі. Тут хуки і аперкоти сипляться на політичного конкурента і тільки на нього. Обхідних шляхів, як кажуть, не шукають.
А от електоральна війна другого кандидата побудована на такому більш глобальному підході. До рівня "кухонних" образ тут свідомо не опускаються. Всі проблеми підносять з позицій всеукраїнського масштабу. Фатально і приречено, але з надією...
Тим не менш, сутність цих підходів однакова. Пункт перший - розповісти глядачам про те, який "я" добрий. Пункт другий - розповісти про те, що опонент "поганий". І завжди цей пункт другий - як дрібне злодійство...Головне, закинути гачок у город сусіда-конкурента. Щоправда, чим ближче до виборів, тим більшими стають ці "гачки".
А тепер - останнє. Про дві "різні" Одеси, що з'явились в інформаційному просторі нашого міста. Прикро, що увесь цей бруд, усі ці "гачки ", "кулемети" і "гармати" доводиться слухати і бачити одеситам. А замість цього НЕ бачити передачі і новини про, наприклад, освітньо-культурні події, чи економічні або незалежні політичні дослідження. Ні, обов'язково потрібно оце: "Я - добрий, він - поганий". Дуже схоже на дитячий садок, тільки бруду забагато.
...Вибори - війна? Нажаль, тільки в нашій країні...