?

Log in

No account? Create an account

Світ

Давно я вже не писала нічого.Багато за цей час змінилося. Але не треба про політику - її занадто багато.
Краще вже про саме життя. Про його кольори і смаки...Про наш такий дивний, чудовий і різноманітний світ.

Знову ВР!

Цікаво, які ж формати коаліції можливі у "нашій Раді"?І що з того стане?
Як показує досвід спостереження за політичним життям України - можливо все.)))
Але, варіант перший (регіональний):
ПР (173 депутати)  + більшість НУ-НС (40-45 депутатів) + Блок Литвина (20 депутатів) = 233/238 депутатів. Цього цілком достатньо, але створення такої коаліції залежить від позиції та кількості нунсівців. А їх кількість і позиція буде прямопропорційно залежати від кількості міністерських портфелів і керівних посад і, мабуть, ще від чогось, про що прості смертні не мають знати (наприклад, квоти на експорт зерна чи держзамовлення на підготовку до Євро).)))
В разі такої коаліції крісло спікера залишиться за Литвином, 3-4 міністерських портфелі отримає НУ-НС. Ну, а серед регіоналів міністерськими портфелями, я впевнена, хизуватимуться Азаров, Колєсніков, Льовочкін, Клюєв та інші.
Прем'єр-міністром України стане... стане...Мені здається, що у цьому питанні на українське суспільство чекає сюрприз. Бо при президенті Януковичі прем'єр має бути людиною, по-перше, Ахметова, по-друге, освіченою, по-третє, підконтрольною (а то трапиться, як у сусідів).
І, коли всі посади розподілять, Україна почне рухатися назустріч світлому і незаплямованому, такому теплому, кучмівському минулому. Порошенко буде випускати найсмачніші цукерки на пострадянському просторі, Шахтар буде грати, а Таісія Повалій - співати. Нікого не забула?Всі щасливі?!
Варіант другий (переперезавантаження) - на мій погляд, більш фантастичний, ніж перший:
БЮТ (153 депутати) + НУ-НС (71 депутат) + БЛ (20 депутатів) = 244 депутати. Це існуюча коаліція, яку пропонують зберегти частина НУ-НС за умови обрання нового прем'єр-міністра. Хоча, водночас, Микола Мартиненко робить заяви, що НУ-НС не збирається підтримувати ініціативу ПР щодо відставки голови уряду. А Блок Литвина піде на збереження коаліції тільки в разі відставки існуючого уряду. Тож, такий варіант коаліції можна назвати майже мертвим. А мертві бджоли, як відомо, не гудуть.
Інших варіантів я не бачу, бо ПР+КП+БЛ = не є більшість; а "помаранчеві" з комуністами - не сумісні.

Тож, об'єднуйтесь панове, а ми подивимось...)))"Камасутра по-українські" - і більше нічого додати.

***
Цікаво, а коли все ж таки відбудеться інавгурація нового президента?
Щодо Юлії Володимирівни...Мені здається, їй варто визнати результати виборів. І піти...Краще назовсім, або у дуже дієву і ефективну опозицію.
Саме реальні дії в контексті невдалої політики нового президента (невдалої для держави і суспільства, адже, я впевнена, що з боку владної олігархічної верхівки політика Віктора Федоровича буде дуууже вдалою) можуть принести Юлії Володимирівні електоральні дівіденти на наступні вибори. Але в опозиції її чекає жорстка конкуренція з боку Тигіпка і Яценюка. А перспектива цих політиків всіляє більше впевненості, ніж перспектива леді Ю, навіть при найвигіднішому для неї розкладі.
А зараз, зараз, мені здається, вона нічого зробити не зможе. Майдан Юлія Володимирівна не збере.
Хіба що...Хіба що, стане самопроголошеним президентом самопроголошеної Тимокраїни у складі 17 областей. Але це варіант із фільму жахів, бо громадянська війна і нове Придністров'я в центрі Європи нікому не потрібне.
Будемо сподіватися, що Юлії Володимирівні стане розуму подолати свої космічні амбіції і знову почати працювати...Бо має ж у цій країні хоч хтось працювати!
Хм...Результати виборів вже відомі. Віктор Федорович намагається зробити вигляд сильного самостійного політика, але всі знають, що це не так. Юлія Володимирівна зникла, але це не схоже на затишшя перед ураганом. Це більше схоже на реабілітацію після неочікуваного удару.
Що буде далі?
Українська політика - це кіндер-сюрприз. Але, все ж таки, цікаво розглянути можливі варіанти.
По-перше, мені здається, що: - коаліцію у Раді створять. Бо наші депутати створені так, що з ідейністю у них стосунки нестабільні: ідея підлягає перегляду в контексті бізнесово-матеріальних інтересів. Єдине, що може зірвати коаліційні перспективи - позиція комуністів, що не хочуть вступати у коаліцію з НУ-НС (а, наразі, комуністи у нас найбільш ідейні) та нечітка позиція більшої частини нунсівців. Але, повторюю, мені здається, що спільну мову буде знайдено. Бо перевибори потребуватимуть великих матеріальних вливань, нових засобів впливу на знесилене надмірною псевдо-політичною активністю суспільство і нової громадянської мотивації. До того ж, мені здається, що деякі партії взагалі 3%-ий бар'єр не подолають. Щодо перевиборів і проходу до ВР, то, я впевнена, туди потраплять ПР, БЮТ (які можуть навіть покращити попередній результат у 30%), комуністи (які теж можуть, на мій погляд отримати дещо більший відсоток), литвинівці. НУ-НС, я впевнена, буде на межі, а, може і не подолає бар'єр; ФРОНТ ЗМІН матиме шанси при дуже-дуже вдалій рекламі. Не варто забувати і про "Сильну Україну" Тігіпка, яка при ефективному піарі може відібрати відсотки і у БЮТ, і у ПР.
Якщо коаліцію створять - почнуть створювати уряд. Але на цей рахунок треба поміркувати у наступному пості.
Єдине, я вважаю, що головою Секретаріату нового президента стане Ганна Герман.
Спікером має залишитися Литвин, якщо тільки Регіони не пообіцяють цю посаду комуністам за приєднання до коаліції.